Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz?

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen hafta fotoğraflarınızı çekerken nereden baktığınızla ilgili olarak “Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz?” sorusunu sizlere iletmiştik.

Vizör’e bakarak mı yoksa kullandığınız kameranın arkasında bulunan LCD ekrana bakarak mı fotoğraflarınızı çekiyorsunuz? Ya da biraz optik biraz dijital belirli durumlara göre her ikisini birden mi kullanıyorsunuz?

Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz?

Türk Nikon haftalık anket serimizin mini sorusu Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz? anketi için aşağıdaki gibi şıklar oluşturmuştuk.

  • Vizörden bakmayı tercih ederim.
  • LCD ekranı kullanarak çekim yapıyorum.
  • İkisini birden ara ara kullanırım.

Hafta boyunca Türk Nikon anasayfa üzerinde açık olan ankete katılım oranı ve Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz? sorusunun cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından grafik olarak sunuyoruz.

 

Kısaca toparlamak gerekirse anketimize oy kullanan toplam 344 kişiden ezici çoğunlukla 303’ü sadece vizör kullandığını ve hiçbir şekilde LCD ekrana bakmadığını belirtmiş. LCD ekranı kullanarak çekim yaptığını belirten 17 kişinin yanısıra, 27 kişi gerekli durumlarda her ikisini de kullanabileceğini belirtmiş.

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın