Fotoğraf Düzenleme Programları, Araçlar, Uygulamalar, Editörler ve Filtreler

Bu yazıda fotoğraf düzenleme programları için tüm gerekli araçlar, mobil uygulamalar, editörler ve filtreleri sunuyoruz. Ayrıca hızlı fotoğraf görüntüleme ve kataloglama işleriniz için gerekli fotoğraf düzenleyici programları listenin sonunda bulabilirsiniz.

Bu zamana kadar farklı makalelerde çeşitli fotoğraf düzenleme programları için önerilerimizi sunduk. Bunların arasında öne çıkanlardan bazılarını ücretsiz fotoğraf düzenleme programları, en iyi mobil uygulamalar ve Photoshop yerine kullanabileceğiniz ücretsiz programlar şeklinde sıralayabiliriz.

En iyi fotoğraf düzenleme programı aslında çektiğiniz fotoğrafı manüpile ederken en rahat kullandığınız ve değişiklikleri en iyi uygulayabildiğiniz yazılımı ifade eder. Bu anlamda ihtiyaçlarınızı doğru bir şekilde belirlerseniz aşağıda sunduğumuz fotoğraf düzenleme programları, araçlar, uygulamalar, editörler ve filtreler seçeneklerinden; sunduğu özelliklere göre kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Tüm bu geçmiş yazılarımıza ek olarak fotoğraflar ilgili yazılımların neredeyse tamamını bu listede bulabilirsiniz ve indirebilirsiniz. Gezinmeyi kolaylaştırmak için aşağıda basit bir navigasyon oluşturdum. Böylelikle ilgilendiğiniz başlığa hızlıca gidip göz atabilirsiniz.

Fotoğraf Düzenleme Programları

 1. Photolemur: Dünyanın ilk tam otomatik fotoğraf geliştirme çözümü. Özel bir AI algoritması tarafından desteklenen program, insan müdahalesi olmadan görüntülerdeki kusurları düzeltebiliyor. (ücretsiz beta sürümü).
 2. Photosense: Mac ve iOS için hızlı ve kolay toplu fotoğraf düzenleme programı. (18,97 $)
 3. Perfectly Clear: Windows ve Mac için bir dizi otomatik düzeltme ön ayarına sahip fotoğraf düzenleyici (149 $)
 4. Akvis Enhancer: Program, karanlık bir resmi düzeltmek, ayrıntıları iyileştirmek, kontrastı ve parlaklığı artırmak ve tonları ayarlamak için hızlı bir işleme süreci sunuyor (69 USD’den itibaren).
 5. Pho.to geliştirici: Çevrimiçi fotoğraf geliştirin. Kullanımı kolay uygulamanın dijital fotoğrafların sorunlarının çoğunu çözmenize olanak tanır: donuk renkleri ve kötü renk dengesini düzeltin; dijital gürültüyü kaldırın; zayıf keskinliği / bulanıklığı düzeltin; kırmızı gözü giderin.
 6. Ashampoo Photo Optimizer 6: Windows için Ashampoo Photo Optimizer 6, bir butona dokunarak fotoğrafları yeniden canlandırın. Renkleri ve kontrastları optimize edin, keskinliği ayarlayın, çizikleri ve gürültüyü giderin ve fotoğrafları yeniden hizalayın – hızlı, basit, ve kullanımı kolaydır. (19,99 $)
 7. PhotoEQ: SoftColor PhotoEQ, bilgisayarınızda dijital görüntü iyileştirmeyi kolaylaştırır. PhotoEQ, RAW dosyaları dahil olmak üzere çeşitli fotoğraf formatlarıyla çalışır. Yaygın sorunları çözmek için son derece kolay arayüzü, en yararlı araçlarla birleştirmek ve kullanıcıların kendi düzeltmelerini yapmaları için yeterli esnekliği sağlamak konusunda iyi bir iş çıkarır. Tek tek fotoğrafları düzeltmenin yanı sıra, toplu olarak yeniden boyutlandırabilir ve bir seferde birden fazla fotoğrafı toplu olarak kaydedebilirsiniz (69 USD).
 8. Algorithmia: Siyah beyaz fotoğrafları otomatik olarak renklendirmek için derin öğrenmeyi kullanın. Ücretli olan paketleri 20 dolardan başlıyor.

Online Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

 1. Pixlr: Tarayıcınız üzerinen ücretsiz üst düzey fotoğraf düzenleme ve hızlı filtreleme.
 2. Fotor: Kullanımı kolay bir pakette (ücretsiz) genel fotoğraf işleme teknikleri.
 3. Sumopaint: Yine bir tarayıcı üzerinden çalışan ücretsiz çok yönlü fotoğraf editörü ve boyama uygulaması.
 4. Lunapic: Sadece basit düzenleme işlemleri için ücretsiz bir çevrimiçi editör.
 5. Photos: OS X için fotoğraf görüntüleme ve düzenleme uygulaması ve Yosemite işletim sistemi (ücretsiz) ile birlikte ücretsiz olarak gelir.
 6. Pics.io: Çok basit çevrimiçi fotoğraf editörü (ücretsiz).
 7. Ribbet: Ribbet, tüm fotoğraflarınızı çevrimiçi olarak düzenlemenize imkan sağlar (ücretsiz).
 8. PicMonkey: En popüler ücretsiz çevrimiçi fotoğraf editörlerinden birisidir.
 9. Befunky: Çevrimiçi fotoğraf düzenleyici ve kolaj oluşturucu (ücretsiz).
 10. pho.to: Anında fotoğraf düzeltmesi için önceden ayarlanmış fotoğraf efektlerine sahip basit çevrimiçi fotoğraf düzenleyici (ücretsiz).
 11. pizap: Çevrimiçi fotoğraf editörü ve kolaj oluşturucu (29.99 $ / yıl).
 12. Fotostars: Şık fotoğraf efektleri (ücretsiz) kullanarak fotoğraflarınızı düzenleyin.
 13. Avatan: Ücretsiz çevrimiçi fotoğraf düzenleyici ve kolaj oluşturucu.
 14. FotoFlexer: Ücretsiz fotoğraf düzenleyici ve gelişmiş fotoğraf efektleri.

Fotoğraf Düzenleme Programları, Araçlar, Uygulamalar, Editörler ve Filtreler

Ücretsiz Masaüstü Fotoğraf Düzenleme Programları

 1. G’MIC: Görüntü verilerini dönüştürmek, işlemek, filtrelemek ve görselleştirmek için bir GIMP eklentisi dahil, farklı kullanıcı arayüzleriyle görüntü işleme için tam özellikli bir program. Windows dahil tüm işletim sistemleri için mevcuttur.
 2. Pinta: Pinta, çizim ve resim düzenleme için ücretsiz, açık kaynaklı bir programdır.
 3. Photoscape: Fotoğraflardan daha fazlasını işleyebilen basit, sıra dışı bir düzenleyici.
 4. Paint.net: Özellikle Windows kullanıcılarının PC üzerinde kullanabilecekleri ücretsiz resim ve fotoğraf düzenleme yazılımı.
 5. Krita: CMYK desteği, HDR boyama, G’MIC entegrasyonu ve daha fazlasını içeren dijital boyama ve illüstrasyon uygulaması
 6. Imagemagick: Komut satırında görseller oluşturmak, düzenlemek veya dönüştürmek için tam donanımlı bir yazılım paketi ve altyapısı.
 7. Picture.st: Bu ücretsiz program ile fotoğraflarınızı düzenleyin, kırpın ve paylaşın. .

Fotoğraf Düzenleme Programları, Araçlar, Uygulamalar, Editörler ve Filtreler

Ücretli Masaüstü Fotoğraf Düzenleme Programları

 1. Photoshop: Tüm fotoğraf düzenleme programlarının ücretli yol göstericisi (9.99 $ / ay).
 2. Lightroom: Windows ve OS X için Adobe Systems tarafından geliştirilmiş bir fotoğraf kataloglama, işleme ve görüntü düzenleyici (9,99 $ / ay).
 3. Capture One: Hızlı ve verimli bir iş akışında (279 EUR) büyük hacimli yüksek kaliteli görüntüleri işlemesi gereken profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış, profesyonel bir ham dönüştürücü ve fotoğraf düzenleme yazılımıdır.
 4. Radlab: Görüntü düzenleme için sezgisel tarama, muhteşem efektler ve ışık hızında işleme motorunu birleştirir (149 $).
 5. Affinity: Mac için profesyonel fotoğraf düzenleme yazılımı (49.99 $).
 6. DxO Photo Suite: (189 $) fiyata güçlü fotoğraf düzenleme yazılımı.
 7. Pixelmator: Pixelmator for Mac, güçlü, hızlı ve kullanımı kolay bir görüntü düzenleyicidir (29,99 $).
 8. On1 Photo: Kullanımı kolay arayüze sahip profesyonel fotoğraf editörü (89,99 $).
 9. Corel AfterShot Pro 3: Dünyanın en hızlı RAW fotoğraf işlemcisine sahip profesyonel fotoğraf editörü (79,99 $)
 10. Zoner: Bilgisayarınıza indirmekten, düzenlemeye ve paylaşmaya kadar her şey tek bir yerde. Yalnızca Windows için (99 $)
 11. Acorn 5: macOS 10.10 ve sonrası için bir resim düzenleyici (29.99 $)
 12. Picktorial: Picktorial, tahribatsız RAW düzenleme, yüksek kaliteli rötuş ve yerel ayarlamalar gibi, alandaki önde gelen oyuncularla rekabet eden etkileyici bir dizi güçlü profesyonel araç sunar. (24,99 USD)
 13. Photomizer: Dijital fotoğrafları optimize edin ve onarın (34,99 $ ‘dan itibaren)
 14. ​​Picture Window Pro: Windows için güçlü fotoğraf düzenleme aracı. Kapsamlı fotoğraf işleme ve rötuş araçları seti, resimlerinizin her yönünü kontrol etmenizi ve şekillendirmenizi sağlar (89,95 $).
 15. PhotoLine: PhotoLine, Windows ve Mac OS X için bir raster ve vektör grafik düzenleyicisidir. Özellikleri arasında 16 bit renk derinliği, tam renk yönetimi, RGB, CMYK ve Lab renk modelleri desteği, katman desteği ve tahribatsız görüntü bulunur. manipülasyon. Ayrıca masaüstü yayıncılık için de kullanılabilir. 59,00 EUR.

Fotoğraf Düzenleme Programları, Araçlar, Uygulamalar, Editörler ve Filtreler

HDR Fotoğraf Düzenleme Araçları

 1. Aurora HDR: Mac için en kolay ve en gelişmiş HDR fotoğraf düzenleyici (39 $)
 2. Photomatix: Windows ve Mac için dünyanın ilk HDR fotoğraf editörlerinden biridir. Photomatix Essentials uygulamasının kullanımı özellikle kolaydır ve maliyeti 39 ABD dolarıdır. Uygulamanın Pro versiyonu, gelişmiş HDR özellikleri içerir ve fiyatı 99 ABD dolarıdır. Her iki uygulama da Windows ve Mac’te çalışır.
 3. HDR Darkroom: Etkileyici manzara görüntüleri oluşturmak için Mac ve Windows için hızlı ve kullanımı kolay yazılım (89,99 $)
 4. Photo-kako: Ücretsiz çevrimiçi fotoğraf editörü, fotoğraf benzeri bir kompozit, HDR görüntüler olarak işlenebilir.
 5. Light Compressor: Birden fazla pozlamayı Mac için yüksek dinamik aralıklı bir görüntüde birleştirmenize olanak tanıyan basit son işlem uygulaması (3,99 $)
 6. Hydra: Hydra, birden çok pozlamayı birleştirerek, hem karanlık hem de parlak konuları daha doğal hale getirmek veya sahne dramasını geliştirmek için etkili bir şekilde yakalayarak güzel yüksek dinamik aralıklı (HDR) görüntüler oluşturmanıza olanak tanır. (59,99 ABD doları)
 7. Oloneo: Profesyonel HDR Görüntüleme, RAW İşleme ve Dinamik Yeniden Aydınlatma. Dijital fotoğrafçılara, sanki hala lensin arkasındaymış gibi gerçek zamanlı olarak ışık ve pozlama üzerinde tam kontrol sunan uygulama. 124,50 Euro
 8. EasyHDR: Windows ve Mac için HDR görüntü işleme yazılımı (39 $)
 9. HDRExpress: Mac ve Windows için kullanımı kolay HDR işleme yazılımı (79 $)
 10. Fotor HDR: Ücretsiz çevrimiçi HDR fotoğraf düzenleyici
 11. Dynamic Photo HDR: Windows için Gölgelenmeyi Önleme, HDR Fusion ve Sınırsız Efektler içeren yeni nesil Yüksek Dinamik Aralıklı Fotoğraf Yazılımı (65 $)
 12. LuminanceHDR: HDR görüntüleme, oluşturma ve ton eşleme için bir iş akışı sağlayan ücretsiz uygulama.
 13. HDRMerge: İki veya daha fazla ham görüntüyü genişletilmiş dinamik aralıkla tek bir ham görüntüde birleştiren ücretsiz yazılım.
 14. EnfuseGUI: Enfuse, görüntüleri farklı pozlamalarla (ücretsiz) harmanlayarak daha iyi bir dinamik aralığa sahip görüntüler oluşturmak için bir Açık Kaynak komut satırı uygulamasıdır.

Her Sistemde Kullanabileceğiniz Fotoğraf Düzenleme Programları

 1. polarr: Herkes için tasarlanmış profesyonel fotoğraf editörü (pro sürüm – 19,99 $)
 2. Pixlr: Üst düzey fotoğraf düzenleme ve hızlı filtreleme. Masaüstü fotoğraf düzenleme programı denince bir zamanlar oldukça popüler olan pixlr editör hala güncelliğini koruyor. Psd,Pxd, Jpeg, Png, WebP, Svg ve daha pek çok görüntü formatını açabilen pixlr editör ile arkaplan temizleme ve gelişmiş yapay zeka özellikleriyle öne çıkar.
 3. Fotor Pro: Platformlar arası düzenleyici ve tasarımcı, her büyük mobil cihazda, masaüstü bilgisayarda ve One-Tap Enhance ’aracı ve RAW dosya işleme ile çevrimiçi olarak kullanılabilir
 4. GIMP: GIMP, (GNU Image Manipulation Program), açık kaynak kodlu ve ücretsiz bir programdır. Oldukça uzun bir zamandır Linux’un vazgeçilmez fotoğraf düzenleme programı GIMP yıllar geçtikçe popüler bir hale gelmiş ve sonrasında Windows ve Mac sürümleri ile çoklu işletim sistemlerini desteklemiştir. Ayrıca bkz Gimp vs Photoshop.

Fotoğraf Düzenleme Programları, Araçlar, Uygulamalar, Editörler ve Filtreler

Fotoğraf Filtreleri

 1. Creative Kit 2016: 6 güçlü fotoğrafçılık uygulaması ve kullanımı kolay tek bir pakette 500’ün üzerinde yaratıcı araç. Yalnızca Mac için (129,99 ABD doları)
 2. On1 Effects: Gelişmiş fotoğraf efektleri için seçmeli filtreleme (ücretsiz)
 3. Rollip: Yüksek kaliteli fotoğraf efektleri. 80’den fazla efekt (ücretsiz).
 4. Vintager: Vintager, fotoğraflarınıza retro / nostaljik bir stil kazandırmak için uygulanabilecek bir dizi özel efekt sağlayan eğlenceli, yaratıcı ve kullanımı kolay bir yazılımdır.
 5. Noiseware: Ödüllü eklenti ve fotoğraf gürültüsü azaltma için bağımsız (79,95 $).
 6. Topazlabs: Zaten sahip olduğunuz yazılımlarla çalışan bir çok fotoğraf düzenleme eklentisi içeren Topaz, Photoshop, Lightroom ve diğerleri dahil bir paketi 29,99 $ ‘dan başlayan fiyatlarla sunuyor.
 7. Focus Magic: Focus Magic, bulanıklığı kelimenin tam anlamıyla “geri almak” için gelişmiş adli güç ayrıştırma teknolojisini kullanır. Bir görüntüdeki (65 $) hem odak dışı bulanıklığı hem de hareket bulanıklığını (kamera sarsıntısı) onarabilir.
 8. Eye Candy: Eye Candy, Ateş, Krom, Hayvan Kürkü, Duman ve Sürüngen Derisi (129 $) gibi yalnızca Photoshop’ta elde edilmesi zor olan gerçekçi efektler sunar.
 9. BlowUp: Üfleme, büyütme sırasında fotoğrafları kristal netliğinde tutar. Özellikle duvara asılan büyük baskılarda, Blow Up ile Photoshop arasındaki fark şaşırtıcıdır. Sürüm 3, bilgisayar artefaktları olmadan resimleri daha da keskinleştirir (99 $)

Fotoğraf Düzenleme Programları, Araçlar, Uygulamalar, Editörler ve Filtreler

Mobil Fotoğrafçılık Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları

Birçok sosyal medya kullanıcısı fotoğraflarını paylaşmadan önce düzenleme ihtiyacı duyuyor. Bu nedenle fotoğraf düzenleme uygulamaları vazgeçilmez hale geliyor. İşte son zamanların öne çıkan fotoğraf düzenleme uygulamaları.

 1. Instagram: Mobil fotoğrafçılık yani bir akıllı telefon veya mobil cihaz kullanılarak çekilen fotoğraflar için en sık kullanılan platformlardan birisi Instagram’dır. Akıllı telefonunuz ile çektiğiniz fotoğrafı bir filtre ile zenginleştirebilirsiniz. En popüler mobil fotoğraf uygulamalarından birisi Instagram ücretsizdir.
 2. Lifecake: Lifecake ile çocuklarınız büyürken tüm fotoğraflarını kaydedin ve düzenleyin. Çoğu sosyal medya kanalını karıştıran reklamlardan ve gürültüden arınmış bir zaman çizelgesinde, sevdiğiniz anılarınıza kolayca bakabilir ve bunları aileniz ve arkadaşlarınızla (ücretsiz) paylaşabilirsiniz.
 3. VSCO: VSCO, kurgulamanızı nasıl oluşturduğunuzu göstermek için yüksek çözünürlüklü içe aktarmalar ve öncesi ve sonrası karşılaştırmalar dahil olmak üzere en iyi performans özellikleriyle birlikte gelir. Ücretsiz (ücretli filtrelerle her biri 0,99 ABD doları)
 4. Photo Lab Picture Editor: Üst üste binen efektler, fotoğraf kolajı karıştırıcısı ve fotoğraflar için prisma insta çerçeveleri (ücretsiz)
 5. Avatan: Fotoğraf Düzenleyici, Efektler, Çıkartmalar ve Rötuş (ücretsiz)
 6. Retrica: Deneyimlerinizi kaydetmek ve paylaşmak için 100’den fazla filtre (ücretsiz) için Kamera uygulaması.
 7. Snapseed: Google’ın bir yan kuruluşu olan Nik Software tarafından iOS ve Android için üretilen ve kullanıcıların fotoğrafları geliştirmesine ve dijital filtreler (ücretsiz) uygulamasına olanak tanıyan bir fotoğraf düzenleme uygulaması.
 8. LightX: Kesitler yapmak, arka planları değiştirmek ve fotoğrafları karıştırmak için gelişmiş fotoğraf editörü (1,99 $)
 9. Afterlight: Hızlı ve basit düzenleme için mükemmel resim düzenleme uygulaması (0,99 $)
 10. Camera MX: Android’e özel fotoğraf uygulaması Camera MX, güçlü geliştirme araçlarını güzel ve basit bir kullanıcı arayüzüyle birleştirir. Akıllı görüntü işleme sayesinde, gözle görülür şekilde daha keskin fotoğraflar çekebilir ve bunları düzenlemede mükemmel olacak şekilde kesebilir ve kırpabilirsiniz. (Bedava)
 11. Lensical: Lensical, yüz efektleri oluşturmayı fotoğraf filtreleri eklemek kadar basit hale getirir. Lensical, daha büyük ekranlar için tasarlanmıştır ve tek elle kullanılan hareket tabanlı kontrolleri kullanır, bu da onu iPhone 6 ve iPhone 6S Plus’ın kameralarının (ücretsiz) mükemmel bir tamamlayıcısıdır.
 12. Camera +: iPhone’da varsayılan olarak gelen Kamera uygulaması mükemmel değil: evet, bazı düzgün çekimler yapmak için kullanabilirsiniz, ancak size çok fazla yaratıcı kontrol sunmuyor. Burası Camera + ‘nın üstün olduğu yerdir. Uygulamanın iki bölümü var: bir kamera ve bir fotoğraf editörü ve çok çeşitli gelişmiş özelliklerle (2,99 $) ikincisinde gerçekten mükemmel.
 13. PhotoWonder: Mükemmel kullanıcı arayüzü, Photo Wonder’ı akıllı telefon fotoğraf uygulamalarından biri haline getiriyor. Aynı zamanda çoklu düzen ve fotoğraf kabini efektleriyle iyi bir kolaj özelliğine sahiptir. Filtre seçimi çok büyük değil, ancak birçoğu o kadar iyi tasarlanmış ki, onları daha küçük bir uygulamadan elde edilen miktardan çok daha değerli bulacaksınız. ‘Vintage’ filtresi, bina veya manzara fotoğraflarında sihir yapar. (Bedava)
 14. Photoshop Express: Adobe’den beklediğiniz gibi, Apple ve Android cihazlar için Photoshop Express fotoğraf uygulamasının arayüzü ve kullanıcı deneyimi kusursuz. Resim düzenleme için ihtiyacınız olan tüm işlevleri yerine getirir ve büyük olasılıkla tam rahatlık için döneceğiniz kişi olacaktır. ‘Düzelt’ ve ‘Çevir’ diğer birçok uygulamada bulunmayan iki kullanışlı işlevdir (ücretsiz).
 15. layrs: Hareket halindeyken çok katmanlı fotoğraf düzenleme. Bir fotoğrafın, nesnelerin tam sınırında katmanlara hızlı bir şekilde ayrılmasını sağlar. (1,99 USD)
 16. Pixtr: Selfie çekimlerini mükemmel hale getiren bir mobil uygulama. Pixtr, fotoğrafların içeriğini anlar ve onları otomatik olarak mükemmelleştirir. (3 USD)
 17. Filestorm: Filterstorm, iPad ve iPhone fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarınızı karşılamak için sıfırdan tasarlanmıştır. Benzersiz bir dokunmatik arayüz kullanan Filterstorm, ciddi fotoğrafçılık için tasarlanmış bir araç setiyle masaüstü benzerlerinden daha sezgisel düzenlemeye olanak tanır. Foto muhabirlerinin gözdesi olan Filterstorm, profesyonel bir iş akışında evde veya yoldayken fotoğraflarından en iyi şekilde yararlanmak isteyen herkes için. (5,99 ABD doları)
 18. Camera360: Camera360, fotoğraf sahnelerini otomatik olarak algılar ve görüntülerinize dinamik efekt uygulaması ekler. Bedava
 19. InstaSize: InstaSize, Instagram yardımcı uygulaması ve fotoğrafları kırpmadan Instagram’a aktarmak için kusursuz bir yöntemdir. Bedava
 20. Photo Editor: Fotoğraf Düzenleyici, gama düzeltme, otomatik kontrast, bulanıklık, keskinleştirme ve daha fazlasını içeren güçlü bir fotoğraf işleme aracıdır! Bedava
 21. Photo Studio: Fotoğraf Stüdyosu, hareket halindeyken basit ama etkili fotoğraf düzenleme araçlarına ihtiyaç duyan hem amatörler hem de profesyoneller tarafından kullanılır. Ücretsizdir.

RAW Fotoğraflar için İşleme Programları

 1. RAW Pics.io: En popüler tarayıcı içi RAW dosyaları görüntüleyici ve dönüştürücü. Çoğu DSLR RAW kamera formatını destekleyin. (Ücretsiz deneme ile 1,99 ABD doları / ay).
 2. Rawtherapee, GNU Genel Kamu Lisansı Sürüm 3 (ücretsiz) kapsamında yayınlanan, platformlar arası bir ham görüntü işleme programıdır.
 3. Darktable: Açık kaynaklı fotoğraf kataloglama, düzenleme uygulaması ve güçlü bir RAW geliştirici.
 4. UFRaw: Dijital kameralardan gelen ham görüntüleri okumak ve değiştirmek için bir yardımcı program. Kendi başına veya bir GIMP eklentisi olarak kullanılabilir.
 5. Photivo: Ham dosyalarınızın yanı sıra bit eşlem dosyalarınızı, tahribatsız 16 bit işleme hattında işler.
 6. Filmülatör: Film simüle eden ton eşleme algoritması etrafında merkezlenmiş, geliştirilmiş ham yönetim ve düzenleme uygulaması.
 7. PhotoFlow: Tahribatsız ayarlama katmanları ve 32 bit kayan nokta doğruluğu içeren ham ve tarama görüntü işlemcisi.
 8. LightZone: Windows / Mac / Linux için açık kaynaklı dijital karanlık oda yazılımı
 9. RAW Photo Processor: Mac OS X (10.4-10.11) için hemen hemen tüm mevcut dijital Raw formatlarını destekleyen bir Raw dönüştürücü
 10. Iridient Developer: Mac OS X için özel olarak tasarlanmış ve optimize edilmiş güçlü bir RAW görüntü dönüştürme uygulaması. Iridient Developer, 620’den fazla dijital kamera modelinden RAW görüntü formatlarını destekler (99 $)
 11. Photoninja: Olağanüstü ayrıntı, olağanüstü görüntü kalitesi ve ayırt edici, doğal bir görünüm (129 $) sunan profesyonel düzeyde bir RAW dönüştürücü
 12. RawDigger: Ham Görüntü Analizörü (19,99 $)
 13. Fastrawviewer: RAW’ı tam olarak bir dönüştürücü “görecek” gibi görmeyi sağlayan WYSIWYG RAW görüntüleyici ve bir dönüştürücünün çekimden ne sıkabileceğini tahmin etmek için RAW tabanlı araçlar sağlar. (19,99 $ ‘dan itibaren)
 14. Silkypix: Profesyoneller için dairesel / kademeli filtre ile kısmi renk düzeltmeyi etkinleştirmek için RAW geliştirme yazılımı veya üstün anahat algılama algoritmasından tamamen yeni bir netlik ile donatılmıştır. (213,90 ABD doları)
 15. Exposure: Exposure X2, düzenleme iş akışınızdaki her adımı iyileştiren gelişmiş bir yaratıcı fotoğraf editörü ve düzenleyicidir. (149 ABD doları)
 16. Canon Digital Photo Professional: Digital Photo Professional (DPP), RAW özellikli EOS dijital kameralar ve PowerShot modelleri için yüksek performanslı bir RAW görüntü işleme, görüntüleme ve düzenleme yazılımıdır. Bedava
 17. Hasselblad Phocus: En kaliteli RAW dosya işlemeyi sağlayan ücretsiz görüntü işleme yazılımı, Hasselblad kameralarla sorunsuz çalışan yeni özelliklerle güncellenmiş ve genişletilmiştir.

Fotoğraf Görüntüleme ve Kataloglama Programları

 1. Digikam: Fotoğrafları içe aktarmak ve düzenlemek için gelişmiş dijital fotoğraf yönetimi uygulaması (ücretsiz).
 2. gThumb: Bir resim görüntüleyici ve tarayıcı. Ayrıca, kameralardan fotoğrafları aktarmak için bir araç içerir (ücretsiz).
 3. nomacs: nomacs, birden çok platformu destekleyen ücretsiz, açık kaynaklı bir resim görüntüleyicidir. Ham ve PSD görüntüler dahil olmak üzere tüm yaygın görüntü formatlarını görüntülemek için kullanabilirsiniz.
 4. Google Photos: Tüm fotoğraflarınız güvenli bir şekilde yedeklenir, otomatik olarak düzenlenir ve etiketlenir, böylece onları hızlı bir şekilde bulabilir ve istediğiniz gibi paylaşabilirsiniz.
 5. FastStone: Hızlı, kararlı, kullanıcı dostu resim tarayıcı, dönüştürücü ve düzenleyici. Ev Kullanıcıları için Ücretsiz (ticari kullanım için 34,95 ABD doları)
 6. Acdsee: Hepsi bir arada tahribatsız katman ayarlarına sahip fotoğraf yöneticisi, düzenleyici ve RAW işlemci. Hızlı düzleştirme / döndürme, yeniden adlandırma, çift bulucular, toplu araçlar vb. (49,95 $)
 7. Clarifai: B2B çözümü. Görüntülerin otomatik organizasyonu için görüntü tanıma API’si. Ayda $19’dan başlayan fiyatlarla sunuluyor.
 8. Auslogics: Tam olarak yinelenen görüntüleri bulmak için yazılım.
 9. Fastone: Hızlı, kararlı, kullanıcı dostu resim tarayıcı, dönüştürücü ve düzenleyici. kişisel ve eğitim amaçlı kullanım için ücretsiz olarak sağlanır.
 10. Irfanview: Toplu düzenleme ve dönüştürme eklenmiş bir resim görüntüleyici. çok sayıda dosyayı saniyeler içinde yeniden adlandırın ve yeniden boyutlandırın. Ücretsiz yazılım (ticari olmayan kullanım için).

Biraz kapsamlı ve geniş bir liste oldu ancak fotoğraf düzenleme programları için tüm gerekli araçlar, mobil uygulamalar, editörler ve filtreleri bir arada sunmak için iyi bir yol olduğunu düşünüyorum. Eklemek istediğiniz fotoğraf düzenleme programı varsa lütfen yorumlarınızda belirtiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın