Fotoğraflarda Arka Planı Silmenin Kolay Yolu

Fotoğraflarda arka planı silmenin kolay yolu ! Sık sık fotoğraflardan arka planı kaldırmanız gerekiyorsa, ancak bunu manuel olarak yapmak için zamanınız yoksa, sizi tek bir tıklatmayla, arka planları yalnızca 5 saniyede fotoğraflardan otomatik olarak kaldıran, basit ve ücretsiz bir web sitesi ile tanıştıracağız.

Kullanıcıların fotoğraf çekerken belki de en çok yakındığı konulardan birisi, arkaplandaki istenmeyen kişi ve nesnelerdir. Herkese göre değişen ve görsel zevki bozan bu istenmeyen öğeler profesyonel fotoğraf düzenleme işlemleri ile kaldırılabilmektedir. Resimleri kesmeye ve bir resmin arka planını saydam yapmaya yönelik uygulamalar olduğunu biliyoruz. Bunun için fotoğraf düzenleme programları Photoshop, Luminar, Lightroom gibi seçenekler kullanılmaktadır. Ancak çoğu kullanıcı için bu iş hem biraz zor hem de uğraş isteyen bir yöntemdir.

Yine de basit bir şekilde fotoğraflarda arka planını silmek için sihirli değnek aracı en hızlı yollardan birisidir. Ya da fotolardaki arka planları kırpmak ve kaldırmak için, ofis uygulamaları Word, PowerPoint ve Excel’deki resim araç çubuğu sıkça kullanılmaktadır. Bugün size tüm bu bilinen yollardan farklı olarak fotoğraflarda arka planı silmenin için en kolay yollarından birisini aktaracağız.

Fotoğraflarda Arka Planı Silmek

Remove.bg, fotoğraflarda ön plan ile arkaplan arasında ayrım yapmak için “sofistike AI teknolojisi” kullanmanın yanı sıra, sonuçlardaki ince ayrıntıları iyileştirmek ve renk kirlenmesini önlemek için özel algoritmalar kullandığını söylüyor.

Oldukça basit bir arayüze sahip olan internet sitesi bünyesinde bulundurduğu yapay zeka sayesinde, 5 saniye içerisinde fotoğraflarda arka planı silme işlemini yapıp ilgili yerleri temizleyebiliyor. Tek yapmanız gereken yükleyeceğiniz fotoğrafı seçmek ve yüklemek. Sonası ise geliştirilen algoritma sayesinde, arka plan 5 saniye gibi kısa bir sürede temizlenmiş olarak .png dosya formatında kullanıcılara sunuluyor.

Şu anda web sitesi arka planları portrelerden çıkarmakla sınırlı. Yapay zekanın bu durumu uygulayabilmesi için çerçevedeki en az bir kişiyi tespit etmesi gerekiyor. Ayrıca, web sitesindeki fotoğraf indirmeleri şu anda 500×500 piksel, bu nedenle kullanıcılar tarafından talep edilebilecek çıktılar da sınırlı kalıyor.

Web sitesi “Gelecekte, ürün görüntüleri gibi diğer görüntüleri de desteklemek istiyoruz” diyor. Yani daha yüksek çözünürlüklü fotoğraf dosyaları ve indirmeler de yolda.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

Bir yorum var“Fotoğraflarda Arka Planı Silmenin Kolay Yolu

  1. Teşekkür ederim güzel bir içerik olmuş çok işime yaradı

Cevap Yazın